استفاده از کفش استاندراد و تاثیر آن

فواید کفش برای سلامتی در زمینه بیماری های استوایی نادیده گرفته شده به خوبی شناخته شده است.

کفش اسپرت عروسکی علاوه بر محافظت و راحتی برای پاها، آسیب پذیری را در برابر طیف وسیعی از بیماری های مرتبط با پا کاهش می دهد.

نمونه‌های رایج بیماری‌های مرتبط با راه رفتن پابرهنه عبارتند از زخم بورولی، لارو مهاجر پوستی، تنگیازیس، عفونت کرم قلابدار، عفونت کرمی منتقله از خاک، استرونژیلوئیدازیس و لپتوسپیروز این بیماری ها عمدتاً کودکان بین 5 تا 15 سال را به ویژه در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​تحت تأثیر قرار می دهند.

کفش اسپرت چراغ دار همچنین یک متغیر مهم رفتاری مرتبط با ایجاد پودوکونیوز است  برخلاف سایر بیماری‌های مرتبط با پا، نسبت کودکان در سن مدرسه که تحت تأثیر پودوکونیوز قرار می‌گیرند، اندک است، زیرا تماس طولانی مدت پابرهنه با ذرات معدنی محرک در خاک برای توسعه بیماری ضروری است.

با این حال، حساسیت ژنتیکی شانس ابتلا به پودوکونیوز را افزایش می دهد و شواهد حاکی از اهمیت تعامل بین خطر ژنتیکی بالا در ایجاد این بیماری و استفاده ناکافی از کفش اسپرت دخترانه اورجینال است.

با این حال ساکنان روستایی در مناطق بومی تصورات غلطی در مورد تعامل حساسیت ژنتیکی، قرار گرفتن در معرض خاک و استفاده از کفش در ایجاد پودوکونیوز دارند که به عنوان موانعی برای استفاده بهینه از کفش های محافظ عمل می کند.

مطالعه‌ای که در منطقه Wolaita در جنوب اتیوپی انجام شد، استفاده مداوم (یعنی همه روزه روزانه) از کفش را در میان کودکان پیش‌دبستانی در خانواده‌های مبتلا به پودوکونیوز تنها 31 درصد گزارش کرد.

در مطالعه دیگری بر روی کودکان مدرسه ای، استفاده مداوم از کفش 54 درصد گزارش شد، اگرچه خاک چسبنده مشاهده شده روی پای کودکان نشان می دهد که برخی از کفش کار برق (مانند صندل های باز) در جلوگیری از قرار گرفتن در معرض خاک موثر نیستند.

 • منابع:
  1. The extent of protective footwear use among school
 • تبلیغات: 
  1. مشاهده پرنده های عجیب بر روی کره ماه!
  2. فردی که توانست با روغن موتور اینترنت را شارژ کند
  3. پیر زنی که راز جوانی پوستش را فاش کرد
  4. استفاده از گوگرد باعث نبینا شدن شخصی در تهران شد!!!