فواید زرشک باغبانی

من باید اعتراف کنم تقریباً دو دهه پیش، زمانی که برای اولین بار صاحب خانه و باغبان تازه کار بودم، در واقع زرشک سیاه هسته دار ژاپنی (Berberis thunbergii) را خریدم و کاشتم.

نه تنها بهتر از این نمی دانستم، بلکه تشویق به خرید آن شدم. من از مهد کودک محلی خود بازدید کردم و به آنها گفتم که به دنبال یک درختچه مقاوم در برابر سایه، مقاوم به خشکی و کم نگهداری هستم که باید مقاوم در برابر آهو باشد بقیه جزئیات واقعاً برای من مهم نبود.

به من چند رقم مختلف زرشک پفکی اعلا نشان دادند و گفتند که هر کدام از آنها در باغ من به خوبی کار می کند.

بنابراین من سه درختچه برگ ارغوانی (که رقم دقیق آن مدت ها فراموش شده بود) برداشتم و به خانه رفتم و آنها را کاشتم.

اساسا سالها آنها را فراموش کردم زیرا آنها در باغ من رشد می کردند نمی دانستم که با کاشت آن درختچه ها، تأثیر منفی بر اکوسیستم محلی داشتم و خانواده ام را به خطر انداختم.

در حالی که بسیاری از باغبانان در مورد عادات شدیدا تهاجمی زرشک پفکی قائنات ژاپنی می دانند، حداقل 20 ایالت آن را تهاجمی گزارش کرده اند، بسیاری از باغبانان ممکن است متوجه نباشند که وجود زرشک ژاپنی با افزایش خطر ابتلا به بیماری لایم مرتبط است.

یک مطالعه چند ساله که در کانکتیکات انجام می شود، به بررسی رابطه بین زرشک کوهی خشک ژاپنی، آهوی دم سفید، موش های پا سفید و کنه های پا سیاه می پردازد.

نتایج به تازگی از دو سال اول مطالعه منتشر شده است و کمی تعجب آور است. در اصل، این مطالعه نشان داد که هر چه تعداد این گیاه در یک منطقه بیشتر باشد، شیوع کنه‌های ناقل بیماری لایم بیشتر است.

 • منابع:
  1. Japanese Barberry
 • تبلیغات: 
  1. پیدا شدن اولین دستگاه متعلق به زمان دایناسورها سوژه رسانه ها شد!
  2. افشاگری فوتبالیست معروف از خواستگاری دختر پادشاه عرب
  3. با انجام چه کار هایی می توان پولدار شد
  4. شیلنگی که به اندازه قطر کره زمین طولانی است